موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری کفپوشی است فوق متراکم، در حقیقت یک جور بتن خود متراکم (SCC) است که تراکم خود را از طریق فرآیند پلیمریزاسیون (رزین سنگ مصنوعی و یا رزین پلیمری) و از طریق لرزش روی میز ویبره به دست می آورد و از ماسه، سیمان، سنگ دانه، رزین سمنت پلاست (فوق روان کننده پلی کربوکسیلات)، رنگدانه های شیمیایی و آب در ابعاد و طرح ها و رنگ های متنوع تولید میشود. ترکیبات پلیمری و افزودنی های شیمیایی (رزین سمنت پلاست) چسبندگی بین تمام اجزا را ایجاد کرده و مقاومت مصالح موزاییک پلیمری را تامین نموده و رنگدانه ها که مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش و محیط های قلیایی میباشد رنگ مورد نظر را به این مصالح میدهد.

نکته قابل توجه در موزاییک های پلیمری، مقاومت بسیار خوب آن ها در شرایط یخبندان میباشد که دلیل آن جذب آب پایین (کمتر از 3 درصد) و تراکم زیاد آن ها می باشد.

مشخصات ظاهری موزاییک پلیمری:

رنگ: با توجه به استفاده از رنگدانه های شیمیایی در ترکیب موزاییک پلیمری، امکان تولید موزاییک در رنگ های بسیار متنوع فراهم شده است. رنگدانه ها (پیگمنت ها) دارای رنگ های مختلف از قبیل مشکی، سفید، قرمز، زرد، قهوه ای، آبی و سبز (اکسید کروم) میباشند که علاوه بر مصرف در تولید سنگ مصنوعی در صنایع رنگ، پلاستیک و ساختمان نیز مصرف میشوند.

طرح: با توجه به تولید طرح های بسیار متنوع قالب های پلیمری (ABS) امکان تولید موزاییک در طرح های بسیار متنوع فراهم شده است.

موارد استفاده موزاییک پلیمری:

موزاییک های پلیمری کاربرد بسیار وسیعی دارند و بطور مثال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

کفپوش بتنی پیاده رو، پوشش کف حیاط، سنگ پشت بام، سنگ فرش باغ، سنگ فرش حیاط، سنگ فرش حیاط خانه، سنگ فرش حیاط منزل، سنگ فرش حیاط ویلا، سنگ فرش معابر، سنگ کف پارکینگ، سنگ کف حیاط، کفپوش بتنی، کفپوش محوطه ویلا، موزاییک پشت بام، موزاییک حیاط خانه، موزاییک حیاطی، موزاییک کف حیاط